Ансамбль Ринкової площі

 

 

 

 

Площа Ринок (сучасна назва – Вічева) – центр міста, де сходяться усі йго вулиці, де зосереджені головні його  будівлі, де розташовані найкрасивіші міські кам'яниці.

На площу виходить один з фасадів жовківського замку, частина міських мурів, ратуша, парафіяльний костел, дві міські брами. Тут розташований ганебний стовп та головна міська святиня – фонтан та джерело з фігурою Божої Матері.

Колись тут було посольство Венеції, кілька палаців, військові казарми, проходив міський ярмарок, торгували єврейські майстри та іноземні купці. На згадку від тих часів на Ринку лишилися торгівельні ряди – підсіння з аркадами на перших поверхах кам'яниць.

Через площу проходив головний шлях зі Львову до Європи, тому при міських брамах завжди були затори та тіснота. «Тихою» площа стала тільки після побудови об’їзної дороги, але і зараз в неділю, літніми вечорами або під час свят на площу виходить не менше люду ніж колись.

За радянських часів площа носила ім'я Леніна. Сам Ленін (огидна скульптура в 7 метрів заввишки) «прикрашав» собою площу до приходу Незалежності – потім його зняли та продали росіянам.

У 2003 році почалася капітальна реставрація площі – були відреставровані фасади будинків, зняті вікові нашарування землі та повернено історичний рівень ґрунту. Водночас, було віднайдено фундамент лобного місця. Потім площа була вкрита бруківкою, а на самий кінець були відновлені і лобне місце, і фонтан з Божою Матір’ю. Зараз площа – улюблене місце і туристів, і самих жовківчан – є головною туристичною цікавинкою місця.

Екскурсію по жовківському Ринку можна замовити за телефоном (067)583-67-80