Церква св. Параскеви в с. Крехів

 

Дерев'яна церква св.. Параскеви не позначена в більшості туристичних путівників. Ті ж, хто по дорозі до славетного монастиря таки звернув з головної траси, розчаровуються непривабливим виглядом церкви – неприглядна бляха на даху, а дзвіниця навіть вкрита метало черепицею. Проте варто лише придивитись – і цей храм поділиться своїми скарбами і таємницями.

Церква датується 1724 роком, хоча насправді це лише дата коли її перенесли до села – з самого початку церква знаходилися в Крехівському монастирі. Коли в монастирі почалося муроване будівництво, старі споруди розібрали і розпродали по навколишнім селам. Одна з церков і потрапила до сусіднього села.

Дерев'яна надбрамна вежа-дзвіниця – вже місцевого походження. Так само і «ганебний камінь» біля церкви. На цьому камені, до речи, стояли дівчини,що народжували дітей поза шлюбом. Протягом сорока днів така «покритка» не могла заходити до церкви, а стояла на цьому камені. Після сорока днів матері дозволяли зайти до церкви, а дитину – хрестили.

Але найцікавіша частина храму –іконостас, виконаний Іваном Рутковичем (хоча кілька ікон в ньому – з більш давнього), три барокові вівтарі та кілька більш нових ікон. По інтер’єру церкви можна вивчати усю історію української ікони.

Екскурсію по крехівській церкві св. Параскеви можна замовити за телефоном (067)583-67-80